Trendy w nowoczesnych salonach – jak urządzić modny salon?

Rozwój pracy zdalnej oraz ograniczenie czasu pracy, związane z pandemią sprawiły, że wiele osób znalazło się w sytuacji, w której pojawiło się sporo wolnego czasu. Kreatywni postanowili to wykorzystać, stawiając na odnowienie wnętrz w swoich czterech kątach. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli zrobić remontu, być może pomyślą o tym, aby zabrać się za to w najbliższym czasie. W tym artykule doradzamy, jak urządzić nowoczesny salon.

Meble twarde w salonie – modne meblościanki

Już od kilku lat w salonach królują modernistyczne meblościanki, które, w przeciwieństwie do dużych niezgrabnych modeli, popularnych w latach 90, są aktualnie bardzo praktyczne i lekkie. Modernizacja w produkcji mebli sprawiła, że coraz więcej osób z chęcią sięga po modułowe zestawy mebli do salonu, które można rozłożyć w dowolnej aranżacji.

Nowości pojawiły się nie tylko w samej konstrukcji mebli, ale także w ich zdobieniu. Coraz większym powodzeniem cieszą się meblościanki w czerni lub bieli, charakteryzujące się odbijającymi światło, połyskliwymi frontami. Jest to ciekawe rozwiązanie, przypadające do gustu miłośnikom luksusów i elegancji, gdyż wdraża do wnętrza atmosferę finezji i wysokiego smaku.

Ciekawym dodatkiem modnych meblościanek jest także opcja podświetlenia. Dołączenie do zestawu taśmy led, emitującej światło pozwala na stworzenie romantycznego nastroju w pomieszczeniu lub też podkreślenie najładniejszych aspektów mebla. Osoby, którym zależy na salonie, emanującym elegancją i urokiem, z pewnością chętnie zainwestują w takie meble.

Meble wypoczynkowe – tapicerowane zestawy

W salonie, który ma zapewniać wrażenie komfortu, nie może zabraknąć odpowiednio dobranych mebli wypoczynkowych. To one odpowiadają za atmosferę ciepła i bezpieczeństwa w pomieszczeniu. W dużych salonach świetnie sprawdzają się narożniki modułowe, które można ustawia wedle indywidualnego upodobania. Wciąż modne są również sofy oraz zgrabne kanapy, które idealnie zaprezentują się w mniejszych pomieszczeniach.

Dobre połączenie meblościanki z meblami tapicerowanymi sprawi, że wszyscy domownicy będą mogli się cieszyć modnym, przytulnym salonem.