Czarna komoda z niebieskim podświetleniem

Nowoczesne komody to dekoracja i funkcjonalność w jednym

Nowoczesne komody spełniają dwie najważniejsze funkcje – dekoracyjną i funkcjonalną. Komoda, która jest tylko ozdobą, nie zadowoli mieszkańców domu w stu procentach. Podobnie, pojemna komoda, która wygląda jak stara babcina szafa, nie zaspokoi estetycznych potrzeb pani domu. Dlatego projektanci mebli stawiają na dekoracyjność i funkcjonalność – komoda ma być ładna i ma służyć domownikom.

Nowoczesne komody jako element dekoracyjny

  • Modna biel i czerń – która jest wiecznie na topie, jest tak uniwersalna, że jej popularność nie przemija wraz z sezonem. Białe i czarne komody doskonale wpasowują się w aranżacje nowoczesne, minimalistyczne, high-tech.
  • Gładkie fronty z połyskiem – pasują do nowoczesnej stylistyki wnętrz, opartej na dużych, oświetlonych przestrzeniach. Gładkie fronty powiększają komodę, tworzą taflę, w której odbija się światło.
  • Proste geometryczne formy – komody o ostrych kątach, bez zaokrągleń. Podłużne uchwyty, wszystko w spójnej prostocie.
  • Przeszklenia i podświetlenia – efektowne przeszklenia, piękne witryny, w których możesz wyeksponować nową zastawę stołową, dekoracyjne figurki, pamiątkowe zdjęcia itp. Witryny podświetlone w całości lub częściowo światłem w różnych kolorach: ciepłym żółtym, zimnym białym lub niebieskim. Efektownie podświetlone fronty nowoczesnych mebli.

Czarna komoda z oświetleniem witryny

Nowoczesna komoda czarna z połyskiem

Nowoczesne komody jako funkcjonalny mebel

  • Pojemne komody z głębokimi szufladami i dużymi szafkami. Szczególnie przydatne do zmagazynowania odzieży, bielizny, drobiazgów, zwłaszcza jeśli nie masz garderoby. Przestronne szklane półki w witrynach mieszczące np. komplet dekoracyjnych kieliszków.
  • Nowoczesne komody mają dużą pojemność, a jednocześnie zajmują mało miejsca, znacznie mniej niż dużą szafa.
  • Nowoczesne komody mają różne zastosowanie i przeznaczenie. Można je umieścić w zasadzie wszędzie: od łazienki, po kuchnię czy wiatrołap.

Kilka propozycji zastosowań nowoczesnej komody: