Meblościanka pokojowa biała wysoki połysk płyta MDF

Meblościanki pokojowe z płyty MDF

Zastanawiasz się jaką meblościankę pokojową kupić. Myślisz o płycie MDF, ale nic o niej nie wiesz. Masz wobec tego wiele wątpliwości: czy będzie wystarczająco trwała, elegancka i czy posłuży na wiele lat. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć właściwości meblościanek pokojowych z płyty MDF.

W nowoczesnych wnętrzach ciekawie prezentują się meblościanki z płyty MDF. Najczęściej są matowe lub mają wysoki połysk.

W naszym sklepie znajdziesz meblościanki pokojowe o wysokim połysku czarne i białe oraz drewnopodobne, z oświetleniem i bez oświetlenia.

Zobacz jak prezentują się meblościanki pokojowe»

Zostały wykonane z płyty melaminowanej matowej, a ranty oklejone obrzeżem PCV. W ramach standardowego wyposażenia mebli do salonu montowane są markowe okucia mebli (Tytanium).

Zalety meblościanek pokojowych z MDF

  • MDF to materiał drewnopochodny – uzyskuje się go poprzez klejenie pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze włókien drzewnych. Dzięki temu płyta jest twarda i trwała.
  • Płyta MDF ma jednorodny przekrój – to pozwala na jej wykończenie tzw. okeiną naturalną, okleiną sztuczną lub pokrycie lakierem. Meblościanki pokojowe z MDF w przeciwieństwie do drewnianych – mogą mieć najróżniejsze kolory i odcienie.
  • Meblościanki pokojowe MDF mają ciekawy design, fantazyjne kształty i są lekkie.
  • Są łatwe w utrzymaniu czystości – meblościanki pokojowe z MDF są odporne na tłuste opary, plamy. Łatwo zatuszować zabrudzenia. To istotna cecha jeśli w domu buszują psotliwe dzieci.

Wady meblościanek pokojowych z MDF

  • Meblościanki pokojowe z MDF słabiej znoszą działanie pary wodnej – mogą zmatowieć. Wystarczy jednak unikać pary wodnej np. nie prasować w salonie żelazkiem na parę.
  • Są mniej odporne na zarysowania.

Reasumując, meblościanki pokojowe z MDF mają więcej zalet niż wad. Oczywiście wybór pozostawiamy Wam.