Meble matowe czy z połyskiem?

Aranżacja własnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Dobór odpowiedniej kolorystyki wyposażenia, stylu czy faktury mebli to dla wielu wciąż prawdziwa zmora. Przychodzimy z pomocą! Dziś podpowiemy czym kierować się przy wyborze konkretnego rodzaju frontu meblościanki.

Powierzchnia i oświetlenie

Na samym początku warto zaznaczyć, że żadne z rozwiązań nie jest wolne od wad. Jednak aby uniknąć porażek kluczowe będzie staranne dostosowanie walorów poszczególnych mebli do kilku istotnych czynników m.in. do powierzchni naszego wnętrza. To jeden z najważniejszych aspektów jakim powinniśmy kierować się podczas wykonania tego zadania. Dlaczego metraż jest tak ważny? Otóż ciemne, matowe fronty zdecydowanie lepiej zaprezentują się w dużym i przestronnym pomieszczeniu. Świetnym pomysłem będą więc czarne meblościanki, które idealnie podkreślą nowoczesny i ekstrawagancki anturaż salonu.

Z kolei w małych pomieszczeniach perfekcyjnie odnajdą się meble z błyszczącymi frontami. Białe meble to ich bezkonkurencyjny sprzymierzeniec! Takie zestawy optycznie powiększą wnętrze, wprowadzając do niego jeszcze więcej światła. 

Tym akcentem płynnie przejdziemy do kolejnego niezwykle istotnego aspektu, jakim jest nasłonecznienie. Jak się okazuje ma on ogromne znaczenie na finalny efekt aranżacji naszego mieszkania. Do ciemnego pokoju wyjątkowo pożądane będą energetyzujące dodatki. Jednymi z nich są właśnie połyskujące meble. Dzięki nim rozjaśnimy nasze wnętrze, przez co całość aranżacji widocznie zyska na atrakcyjności. W tym przypadku zapomnijmy więc o ciemnych, ciężkich dodatkach, a już na pewno o czarnych matowych meblościankach. Jeśli jednak mamy do dyspozycji jasne, otwarte pomieszczenie bez obaw możemy zdecydować się na meble matowe. Kiedy mamy już za sobą dobór odpowiedniego rodzaju korpusu warto zaznaczyć czym dokładnie charakteryzuje się każdy z nich.

Styl aranżacji

Nie ulega wątpliwości, że meblościanki na wysoki połysk to nieodzowny element aranżacji w stylu glamour. To symbol szyku oraz elegancji. Idealnie odnajdą się tutaj nowoczesne jasne oraz szklane dodatki, które dodatkowo spotęgują zamierzony efekt. Świetną propozycją będzie więc kolekcja mebli Hollywood z białymi błyszczącymi korpusami i oszklonymi półkami.

Natomiast jeśli jesteście miłośnikami klimatów boho, rustykalnych czy loftowych z pewnością przypadną Wam do gustu meble matowe, a wśród nich najnowsza propozycja Meblościanki Blues. Eleganckie połączenie matu z drewnianymi elementami to prawdziwa kwintesencja nowoczesności.

Nieoczywiste połączenia

Jeśli nadal ciężko jest Ci zdecydować się na konkretny rodzaj wykończenia mebli możesz skorzystać z połączenia matu i połysku w różnych częściach zabudowy. Wybór należy do Ciebie!