Meble do salonu – aranżacje mniejszego mieszkania

Powszechne uważa się, iż mniejsze mieszkanie łatwiej jest urządzić. Czy to prawda? Niewielkie salony bywają bardzo przytulne, jednak podczas ich aranżacji, należy wrócić uwagę przede wszystkim na to, aby mebli nie było, zbyt dużo, gdyż mogą one przytłoczyć i sprawić, że zamiast komfortu, otrzymamy klaustrofobiczną atmosferę, w której nikt nie poczuje się dobrze. Jak wybrać meble do niewielkiego salonu?

Meble do salonu – meblościanki

Aktualnie najlepszą opcją na wyposażenie domowego salonu o mniejszym metrażu, są zgrabne meblościanki modułowe. Oznacza to, że kupując zestaw nowoczesnych mebli do salonu, możemy je ustawić w dowolnej aranżacji, tworząc wnętrze, które będzie odpowiadać naszym potrzebom. Warto zauważyć, iż w przeciwieństwie do popularnych w latach 90 meblościanek, składających się z dużych, ciężkich mebli, nowoczesne modele charakteryzują się dużo zgrabniejszą prezencją, dzięki czemu łatwiej jest je ustawić w ustalonej konfiguracji.

Jeżeli zastanawiamy się, jakie meble do salonu wybrać, warto zwrócić uwagę na kolekcję Florenz. Jest to zgrabna meblościanka, stworzona na miarę nowoczesnych trendów, która idealnie dopasuje się do niewielkiego metrażu domowego salonu. Model ten składa się z dwóch eleganckich witryn stojących, szafki RTV oraz panelu z półką ścienną. W przypadku, gdy nasz domowy salon jest szczególnie niewielki, być może lepiej sprawdzi się meblościanka Wonder, składająca się ze zgrabnych elementów w postaci szafki RTV, zgrabnego panelu z półką oraz wiszącej witrynki.

Każdą meblościankę można ustawić wedle własnego upodobania, a jeżeli stwierdzimy, że elementy wchodzące w skład zestawu to jednak zbyt mało, aby wypełnić przestrzeń domowego salonu, możemy dołączyć do całości zgrabną komodę w wysokim stylu. Szeroki wybór nowoczesnych i zgrabnych mebli do salonu znaleźć można w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do przeglądania oferty i wyboru gotowych meblościanek lub składania indywidualnych zestawów z dostępnych mebli.