Meble do salonu poradnik

Meble do pokoju dziennego – jaki komplet wybrać?

Urządzenie pokoju dziennego to spore wyzwanie – wszystkie elementy aranżacji muszą być tak dobrane, by wnętrze było zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne. Warto więc dobrze przemyśleć sprawę, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże – wybór mebli do małego salonu jest jeszcze trudniejszy. Jaki komplet wybrać? O czym pamiętać?

Meble do małego salonu

Jeśli masz mały salon lub pokój dzienny, wybierz zestaw mebli minimalistycznych, bez zdobień i rzucających się w oczy elementów. Zwarte bryły, proste formy i gładkie fronty sprawią, że nawet bardzo mały pokój będzie sprawiał wrażenie przestronniejszego, wnętrze będzie harmonijne i uporządkowane. W myśl zasady „mniej znaczy więcej” – unikniesz w ten sposób efektu zagracenia i chaosu. Do małego salonu najlepiej wybrać białe meble minimalistyczne – idealnie sprawdzą się kolekcje pozbawione uchwytów (otwierane za pomocą dotyku). Wystarczy, że urozmaicisz wnętrze oryginalnymi dodatkami – dywanem, zasłonami czy poduszkami.

Zobacz zestawy białych mebli do salonu>>

Jaki kolor ścian do białych mebli
Zestaw białych mebli do salonu – kolekcja Hollywood

Nowoczesna czarna meblościanka

Miłośnicy bardziej ekstrawaganckich aranżacji z pewnością nie przejdą obojętnie obok nowoczesnych czarnych mebli na wysoki połysk. Takie kolekcje świetnie prezentują się na tle jasnej ściany, zwłaszcza ozdobionej dekoracyjnym tynkiem lub tapetą. Gładkie fronty mebli urozmaicone przeszkleniami sprawią, że padające na nie światło rozjaśni pokój – można więc bez obaw wybrać tego typu meble nawet do niewielkiego pokoju.

Pokój z czarnymi meblami prezentuje się wyjątkowo elegancko. Wystarczy dodać kilka elementów dekoracyjnych, zadbać o pasujące meble wypoczynkowe (zobacz narożniki, sofy i fotele na zamówienie>>).

Czarne meble wady i zalety
Nowoczesna czarna meblościanka – kolekcja mebli Sun z oświetleniem ledowym

Zobacz wszystkie modne meble do salonu czarne>> Pamiętaj o darmowej dostawie!

Chcesz więcej inspirujących aranżacji? Znajdziesz je TUTAJ>>