Meblościanka czarna z niebieskim podświetleniem

Komody – ponadczasowe i uniwersalne

Odkąd komoda pojawiła się na salonach z powodzeniem spełnia swoje zadanie i nie wychodzi z mody. Ten ponadczasowy mebel po raz pierwszy stanął w XVII w. we Francji (pierwsza wersja to zamontowane przy ścianie kilka szuflad). Dziś nowoczesna komoda jest samodzielnym, uniwersalnym meblem, a jej popularność nie maleje mimo zmiennych trendów.

Czym jest dzisiejsza komoda?

Komoda to mebel skrzyniowy wyposażony w kilka szuflad lub szafek. Tradycyjnie służy do przechowywania odzieży, bielizny, pościeli. Dzisiaj można spotkać ją w różnych pomieszczeniach, w których pełnią odmienne funkcje:

  • komoda w sypialni – do przechowywania bielizny, ubrać, kosmetyków i biżuterii
  • komoda w salonie – do schowania odświętnych obrusów, serwetek, sztućców i obiadowej zastawy; komody z przeszkleniem do wyeksponowania szkieł, kolekcji płyt lub ozdób
  • komoda w pokoju dziecka – do przechowywania ciuszków malucha, zabawek, akcesoriów do pielęgnacji
  • komoda w łazience – do schowania ręczników, szlafroków, środków czystości

Rodzaje komód

Komody bywają różne.  Powstają z różnego materiału, mają rozmaity wygląd i wielkość. Tradycyjne składają się z kilku dość szerokich szuflad. Dzisiaj można znaleźć sporo modeli rozbudowanych o dodatkowe szafki, półki czy witryny. Bez trudu wybierzemy taką, która będzie pasowała do naszych potrzeb.

Zalety uniwersalnej komody

Komoda cieszy się opinią mebla niezwykle uniwersalnego i funkcjonalnego. Można ją postawić w eleganckim salonie, komfortowej sypialni, jak i małym przedpokoju czy łazience. Nawet w małej komodzie mieści się sporo drobiazgów, do których mamy swobodny dostęp.
Ponadto każda komoda ma w sobie specyficzne ciepło domowego zacisza. Kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa i ładu. Lubią ją osoby starsze, jak i dzieci, które z chęcią chowają do niej swoje zabawki.
Dlatego na pytanie, czy warto zainwestować w modną komodę i czy sprawdzi się w miejscu, jakie dla niej wybierzemy odpowiedź  brzmi „zdecydowanie tak”.