Nowoczesne meblościanki

Jasny salon w małym mieszkaniu – jakie meble wybrać?

Właściciele małych mieszkań często zastanawiają się jakie meble wybrać, by niewielkie pomieszczenia były jasne i eleganckie, nie zagracone zbyt dużą ilością mebli. Czy możliwe jest urządzenie niewielkiego salonu tak, by zapewnić sobie wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkich rzeczy i jednocześnie optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń?

Meble do małego salonu muszą być przede wszystkim ustawne i funkcjonalne. Ważne, by miały jak najbardziej proste kształty, bez przesadnych zdobień – dzięki temu wnętrze będzie harmonijne i spójne, bez efektu zagracenia. Najlepiej w małych pomieszczeniach sprawdzą się meble minimalistyczne, o wysokim połysku. Dlaczego? Gładkie fronty odbijają światło, rozświetlając tym samym wnętrze i powiększając je optycznie. Duże tafle szkła czy płyt z połyskiem sprawiają, że meble wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości.

Nowoczesne meblościanki do małego salonu

Do małego salonu warto wybrać zestaw mebli modułowych – nowoczesne meblościanki składające się z kilku pojedynczych mebli można w dowolny sposób rozmieścić w pomieszczeniu, idealnie dopasowując je do kształtu i wielkości wnętrza. Można je też ustawić przy jednej ścianie, np. na wprost mebli wypoczynkowych – to sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie funkcjonalnej strefy multimedialnej.

Większość nowoczesnych meblościanek zaprojektowanych jest tak, by pomiędzy poszczególnymi meblami umieścić duży telewizor, z którym stworzą spójną całość. Plazmę można postawić na szafkach RTF lub podwiesić ją ponad nimi – taka kompozycja będzie lekka i przyjemna dla oka. W pojemnych wnętrzach szafek i witryn można bez problemu schować sprzęt i akcesoria multimedialne, które chcemy ukryć przed okiem gości. Ustawione po bokach witryny dodają całości szyku i elegancji, umożliwiając dodatkowo prezentację pamiątek czy dekoracyjnych przedmiotów. Całość dopełniają praktyczne półki na książki czy rośliny.

Zobacz wszystkie nowoczesne białe meblościanki>>

Meble do salonu Luxus białe
Biała meblościanka do małego salonu – kolekcja Luxus

Wielbiciele przytulnych aranżacji mogą wybrać meble w kolorze drewna lub białą meblościankę z drewnianymi elementami. Naturalny rysunek słojów połączony z bielą i krystalicznymi przeszkleniami sprawi, że nawet małe pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe.  Wysokie witryny sprawią, że pokój stanie się optycznie wyższy, cała aranżacja nabierze lekkości, a salon będzie wyglądał na większy i przestronniejszy.

Nowoczesne meble Florenz
Zestaw mebli do małego salonu – kolekcja Florenz

Wszystkie nowoczesne meble białe z drewnem znajdziesz TUTAJ>>

O czym pamiętać wybierając meble do małego salonu

  • Postaw na zestawy mebli utrzymane w minimalistycznym stylu w myśl zasady „mniej znaczy więcej”.
  • Zrezygnuj z dużej i ciężkiej szafy na rzecz pojemnej komody.
  • Wybierz jasne kolory mebli – białe lub w kolorze jasnego drewna sonoma.
  • Kup meble z dyskretnymi uchwytami lub te otwierane metodą „push to open” (bez uchwytów – otwierane za pomocą dotknięcia frontu).
  • Meble o wysokim połysku rozświetlą wnętrze i optycznie je powiększą.
  • Nowoczesna meblościanka sprawdzi się doskonale, ponieważ zaprojektowana jest tak, by jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń.