Jakie meble do małego mieszkania?

Jakie meble do małego mieszkania?

Wybór mebli do małego mieszkania bywa czasem nie lada wyzwaniem. Gdy chcesz zaoszczędzić miejsce i wszystko odpowiednio zaaranżować, pojawia się mnóstwo przeszkód. W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr. Dlatego osiągnięcie świetne wyglądu i funkcjonalności przestrzeni wymaga dobrania idealnych mebli. Czym się kierować przy ich zakupie? Sprawdź.

Małe mieszkanie – duże korzyści

 

Niewielkie przestrzenie kryją w sobie zalety, których nie docenia się od razu. Jednak z czasem na pewno zauważysz małe koszty utrzymania takiego lokum. Mniejsze przestrzenie to również niższe rachunki. Poza tym niewielkie mieszkania są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości w porównaniu z większymi.

Mimo to wiele osób na samą myśl, jak urządzić małe mieszkanie 30 m, wpada w panikę. Na pewno wybór mebli, ozdobnych detali i kolorów wymaga większego przemyślenia, ale otwiera też drogę do kreatywności. Trzeba przecież zaplanować odpowiedni system organizacji i uporządkowania wnętrza, żeby nie tworzyć zbędnego bałaganu. 

Najlepszym rozwiązaniem jest minimalistyczne podejście i pozbycie się wszystkich drobiazgów, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Zwolnisz dużo miejsca w mieszkaniu, a odpowiednie meble wraz z niezbędnymi rzeczami ładnie zapełnią przestrzeń.

Idealne meble do małego mieszkania

 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, konieczna jest wielofunkcyjność. Ale żeby dobrze wykorzystać mały metraż, nie trzeba mieć imponujących szaf na całej ścianie. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, w których dominuje prostota i funkcjonalność. 

W małych mieszkaniach salon najczęściej jest jednocześnie sypialnią. Dlatego nowoczesna sofa do salonu Sycylia pozbawiona masywnych podłokietników będzie idealna. Sprawdzi się nie tylko jako łóżko z pojemnikiem na pościel, ale także wygodny mebel wypoczynkowy.

Sofa Sycylia
Sofa do salonu rozkładana Sycylia

Potrzebę miejsca do przechowywania zaspokoi meblościanka. Ten znany z czasów PRL mebel znów wraca do łask, lecz w nieco innym stylu. Nowoczesne meblościanki składają się głównie z szafki pod telewizor, witryny oraz wiszących półek. Możesz też wybrać model z pojemnymi szafkami, taki jak meblościanka do salonu Diamond. I tu kolejna rada: zdecyduj się na jasne wersje kolorystyczne mebli. Zestaw z białymi frontami w wysokim połysku odbija światło i optycznie powiększa pomieszczenie.

Meblościanka do salonu Diamond
Meblościanka do salonu Diamond Biała

W małym mieszkaniu nie powinno zabraknąć także miejsca do spożywania posiłków. Jeśli przestrzeń na to pozwala, zdecyduj się na rozkładany stół. Jeżeli nie, wystarczy większy stolik kawowy.

Zdecydowanie polecamy wersję, którą można rozłożyć i dodatkowo przedłużyć o kolejne kilkadziesiąt centymetrów (np. stolik kawowy Blues).

Meblościanka do salonu Diamond
Stolik Kawowy Blues Brązowo-Drewniany

Pamiętaj, że podczas urządzania małego mieszkania trzeba wziąć pod uwagę proporcje mebli. Pewnie nie chcesz, by Twój salon był przytłoczony dużym narożnikiem i nie pozostawiał miejsca na nic innego. Odpowiednia wielkość mebli, czyli nieduża sofa, która jednocześnie zastąpi łóżko oraz meblościanka zamiast olbrzymiej szafy, mogą sprawić, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać na otwartą i przestronną.