Jaki kolor ścian do białych mebli

Jaki kolor ścian do białych mebli wybrać? Poradnik

Białe meble dają ogromne możliwości aranżacyjne i można je łączyć w zasadzie z wszystkimi kolorami. Najważniejszy jest jednak odpowiedni dobór tła – ścian, przy których będą ustawione. Śnieżna biel frontów, zwłaszcza tych na wysoki połysk, tworzy jednolitą taflę, którą warto przełamać innymi kolorami – jeśli więc zastanawiasz się, jaki kolor ścian do białych mebli wybrać, podpowiadamy!

Białe meble z połyskiem na tle ciemnej ściany

Biel to kolor ponadczasowy i uniwersalny, który nie wychodzi z mody. Przez bardzo długi czas białe ściany we wnętrzach były standardem i pomimo tego, że na chwilę ustąpiły miejsca innym kolorom, wróciły do łask i znów wiodą prym w aranżacjach. Nic dziwnego – to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrza, nadanie mu lekkości i „czystości”.

Szczególnie dobrze na tle ciemnej ściany prezentują się białe meble z połyskiem, zwłaszcza zestawy wyposażone w kolorowe oświetlenie ledowe. Stawiając na takie zestawienie warto zadbać o to, żeby meble nie przysłaniały całej ściany – świetnie sprawdzi się nowoczesna meblościanka składająca się ze zgrabnych witryn lub szafek wiszących i długich stolików pod telewizor. Taką aranżację urozmaicić można półkami ściennymi, na których warto wyeksponować przedmioty w różnych kolorach lub żywe rośliny, których zieleń doskonale ożywi wystrój.

Białe meble ciemna ściana
Białe meble na wysoki połysk na tle ciemnej ściany

Idealna harmonia – białe meble i jasne ściany

Innym ciekawym pomysłem na aranżację salonu z białymi meblami jest zestawienie ich z jasną ścianą, np. w delikatnym pastelowym odcieniu. To opcja polecana zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń lub mniej oświetlonych – wnętrze będzie sprawiało wrażenie większego, stanie się jaśniejsze (białe fronty mebli z połyskiem odbijają padające na nie światło).

Poniższe zdjęcie prezentuje takie rozwiązanie – biała meblościanka Diamond doskonale prezentuje się ustawiona przy pastelowej ścianie. Smaku aranżacji dodaje oświetlenie ledowe, zamontowane pomiędzy poszczególnymi elementami mebli.

Białe meble Diamond znajdziesz TUTAJ>> Zamówienie obejmuje darmowa dostawa.

Białe meble na tle jasnej ściany
Nowoczesna biała meblościanka na wysoki połysk na tle jasnej ściany