Meblościanka czarna

Jak wyeksponować czarną meblościankę

Masz obawy, że czarna meblościanka stanie się niewidoczna, zwłaszcza jeśli stoi na tle ciemnej ściany. Nie chcesz też, by przytłoczyła wnętrze, by stało się ponure, ciemne i odbiło się na Twoim samopoczuciu. Poznaj kilka naszych trików, a Twoje obawy znikną bardzo szybko.

Wszystkie meblościanki zamieszczone na poniższych zdjęciach znajdziesz w kategorii: MEBLOŚCIANKI CZARNE»

Czarna meblościanka i jasna ściana

Najlepiej wyeksponować czarną meblościankę na zasadzie kontrastu. Jeśli w salonie stoi czarna meblościanka to ściany w jej tle powinny być jasne, najlepiej białe lub beżowe. Dobrze komponują się też szare. Na poniższym zdjęciu czarna meblościanka wyeksponowana została na tle dekoracyjnych płytek w jasnych, ciepłych kolorach. Czyż nie wyróżnia się na ich tle?

czarna-mebloscianka-w-salonie

czarna-mebloscianka-szafka-rtv

mebloscianka-czarna-wysoki-polysk

Czarna meblościanka z podświetleniem

Jeśli masz czarną meblościankę i ciemne ściany musisz koniecznie ją rozświetlić. Meblościanka z efektownym podświetleniem nie tylko zostanie wyeksponowana, ale i udekorowana – wyeksponuje elementy dekoracyjne w witrynach, na półkach. Ponadto stworzy klimatyczne wnętrze, romantyczny nastrój.

Meblościanka czarna z niebieskim podświetleniem

mebloscianka-czarna-oswietlona

mebloscianka-czarna-z-podswietleniem

Czarna meblościanka z białymi dodatkami

I tu znów kontrastowe rozwiązanie, tym razem nie ze ścianą, a z dodatkami. Kiedy chcesz, by salon nabrał „życia” wnosisz poduchy o soczystych kolorach zieleni, wieszasz obrazy w pomarańczowych ramach, a do kuchni kupujesz naczynia o ciepłych barwach. Jeśli chcesz wyeksponować czarne meblościanki nie umieszczaj czarnych figurek, bordowych ramek na zdjęcia rozjaśnij je białymi elementami – jak na poniższych zdjęciach. Widzisz efekt?

mebloscianka-czarna-elegancka

mebloscianka-czarna-w-salonie

mebloscianka-czarna-z-bialymi-dodatkami

Przeczytaj także: