Meble do małego salonu

Jak urządzić mały salon

Małe mieszkanie wcale nie musi stać się naszym największym koszmarem. W dobie nowoczesności i innowacyjnych rozwiązań jest ono doskonałą okazją do wykorzystania doskonałych projektów, które nie sprawdzą się w przypadku większych metraży. Kilka metrów kwadratowych mieszkania to kilka metrów kwadratowych eksperymentowania i świetnej zabawy. Trzeba tylko wiedzieć, „co z czym się je”.

Białe czy czarne meble pokojowe?

Najpierw zaczynamy od wyboru kolorów ścian, mebli i dodatków. Tutaj musimy zadbać o to, aby przy pomocy kilku małych trików powiększyć optycznie małe wnętrze.

Najlepiej w takim przypadku zrezygnować z kolorów ciemnych tzn. z granatów, czerni, grafitowych szarości i głębokiego bordo. Biel, beż i platynowy szary to będzie nasza baza, którą oczywiście możemy wzbogacić o kilka akcentów kolorystycznych. Czarne meble pokojowe zastąp białymi meblościankami – rozświetlą wnętrze, optycznie je powiększając.

Białe meble w salonie

Białe meble z połyskiem

Zobacz więcej BIAŁYCH MEBLI DO MAŁEGO SALONU»

Najlepiej ściany pokryć beżową farbą, tapetą czy kamieniem, wybrać do tego białe meble tzn. szafki, komody i szafy oraz zdecydować się na szare fotele i sofę. Proste, ale sprytne rozwiązanie, aby zakamuflować wadę wnętrza, które jest małe, a dla wielu zbyt małe.

Dodatki? Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dozwolone są wszystkie kolory, ale z umiarem. Nie przesadzajmy z ilością różu czy fioletu, wystarczy kilka poduszek, wazon, obraz na ścianie i lampa w odcieniu np. chabrowym, piwnym czy poziomkowym. Weź pod uwagę także dodatki zdobiące meblościanki – powinny być subtelne, nie przytłaczające, należy zachować umiar.

Gra światła – meble z oświetleniem i lustra

Mamy już kolory to teraz czas na oświetlenie. Tutaj również trzeba być ostrożnym, ponieważ w łatwy sposób można małe wnętrze uczynić jeszcze mniejszym, a nie o to nam chodzi. Punktowe lampy halogenowe i diody, które ukryte zostały w meblach np. w meblościankach czy witrynach podkreślą wybrane elementy wnętrza, a przy tym optycznie je powiększą.

biale-meble-z-oswietleniem

Zobacz więcej: BIAŁYCH MEBLI Z OŚWIETLENIEM»

Podobny efekt uzyskamy, wykorzystując w niewielkim mieszkaniu kilka luster. Trik znany od wieków, jednak nadal mało kto wierzy, że potrafi zdziałać cuda, dopóki sam się o tym nie przekona. Trójwymiarowość i głębie uzyskamy, stosując na ścianach, jak również szafach kilka luster.

Meble do małego salonu

Wielu teraz na pewno zapyta, a co z meblami, jakie wybrać, aby nie tylko nie zajmowały dużo cennego miejsca w mieszkaniu, ale również pozwoliły na pomieszczenie wszystkich rzeczy. I tutaj wystarczy nowoczesna meblościanka.

Jeśli Twój salon jest tak mały, że meblościanka nie zmieści się na jednej ścianie – możesz poszczególne jej elementy rozplanować w dowolnym miejscu lub zrezygnować  z niektórych.

U nas jest opcja zakupu poszczególnych elementów z zestawu. Możesz zamówić samą komodę z zestawu lub szafkę RTV.  Możesz dowolnie łączyć wszystkie elementy z różnych zestawów mebli.

Sprawdź ofertę: ZESTAWÓW MEBLI DO SALONU»

Mamy też takie modele meblościanek, które zajmują niewiele miejsca, a ich pojemne szafki i szuflady gromadzą wiele rzeczy.