Czarno-biały wystrój wnętrz: ponadczasowe rozwiązanie

Remontujesz lub dopiero urządzasz wnętrze swojego domu lub mieszkania. Przed Tobą kilka opcji wystroju, różne palety kolorów, style i kombinacje. W tych wszystkich pomysłach można się pogubić. Jest jednak połączenie, które z łatwością wnosi do pomieszczenia funkcjonalność i elegancję, a przy tym jest ponadczasowe. To czerń i biel. Jak wprowadzić ten kolor do wystroju wnętrz? Sprawdź.

Czarno-biały wystrój, czyli mniej znaczy więcej

Nie od dziś jest tak, że czarno-biała dekoracja jest wykorzystywana w najbardziej wyrafinowanych projektach wnętrz na całym świecie. W przestrzeniach tę kompozycję można zastosować zarówno w dodatkach, jak i w innych elementach składających się na pomieszczenie. Wykończenia ścian (np. płytki lub tapety) oraz meble to tylko niektóre z tych szczególnych rozwiązań.

Czarny kolor podkreśla oryginalny, elegancki styl i wyrafinowanie w projekcie. Z kolei biel doskonale balansuje tę surowość i wnosi do wnętrz większą świeżość, a także poczucie przestronności i czystości. Z tych i innych powodów takie połączenie stało się jednym z obecnych faworytów projektantów wnętrz. Można je zauważyć w salonach, sypialniach, gabinetach, a nawet w łazienkach. To także rozwiązanie często spotykane w kuchniach i jadalniach. Modne są nie tylko całe czarne szafki kuchenne, ale także białe i zamontowane do nich czarne uchwyty do mebli.

Główne zalety wystroju w kolorze czarnym i białym to:

  • ponadczasowość:  może minąć nawet 20  lat, a ten styl nadal będzie w czołówce wzornictwa;
  • praktyczność: są to odcienie neutralne i dlatego można je zestawiać z najróżniejszymi kombinacjami;
  • uniwersalność: pasuje do różnych pomieszczeń.

Czarno-biała kompozycja w każdym stylu

Czarno-biały wystrój jest niezwykle uniwersalny. Można go stosować w wielu stylach aranżacyjnych. Dobrym przykładem są przestrzenie, w których postawiono na styl industrialny. Zainspirowany nowojorskimi loftami wraz z czarno-białą kolorystyką tworzy przestronne wnętrza. Ale nie tylko. Istnieją inne rodzaje aranżacji, które mogą uwzględnić zastosowanie tych kolorów.

Czarny i biały to kolory nowoczesne, więc można je stosować praktycznie w każdym otoczeniu, tworząc elegancką atmosferę. Pasują do wnętrz minimalistycznych, glamour, współczesnych, a nawet rustykalnych. W tym ostatnim środowisku biel i czerń jeszcze bardziej podkreślają elementy drewniane.

Ponadczasowe meble czarno-białe – inspiracja

Zdecydowanie ponadczasowe są białe meble do salonu. Możesz postawić na przykład na białą szafkę RTV z kolekcji Jet Set. Zamiast decydować się na pełną meblościankę w jednym kolorze, zestaw szafkę pod telewizor z czarną witryną wiszącą z tej samej kolekcji. Stworzysz bardzo ciekawą ścianę telewizyjną z meblami w białym i czarnym kolorze.

Wolisz standardowe rozwiązania? Wybierz białą meblościankę Jet Set, a w innym miejscu w salonie postaw czarną komodę. Elegancka czerń na frontach w półpołysku będzie idealnie współgrać z częścią wypoczynkową tego pokoju.

Klasyczny, czarno-biały wystrój to uniwersalna kombinacja kolorów, która wymaga jednak zachowania równowagi, by uzyskać dobry efekt końcowy.