Nowoczesne meble do salonu

Czarne meble do salonu – jaki kolor ścian?

Nowoczesne czarne meble z połyskiem w salonie prezentują się niezwykle elegancko i gustownie, zwłaszcza jeśli odpowiednio dobierzesz do nich kolor ścian i dodatki. Czerń mebli doskonale komponuje się z większością kolorów, musisz jednak pamiętać, aby zachować umiar w dobieraniu barw.

Aby twój salon prezentował się jak z okładki katalogu wnętrzarskiego i zachwycał swoim nowoczesnym wyglądem poznaj porady stylistów i dowiedz się, jak odpowiednio dobrać kolory ścian do czarnych mebli z połyskiem.

Czarne meble do salonu z białymi ścianami

Aby dobrze wyeksponować wszystkie atuty czarnych mebli z połyskiem pomaluj ściany na jasny kolor – w zależności od własnych upodobań i pomysłu na całą aranżację możesz postawić na subtelne beże lub śnieżną biel. Takie kolory ścian są zalecane zwłaszcza dla właścicieli małych mieszkań – dzięki nim  salon stanie się jaśniejszy i optycznie powiększony a czerń mebli nie będzie przytłaczająca.

Zobacz wszystkie NOWOCZESNE MEBLE DO SALONU»

Białe ściany stanowią idealne tło dla czarnych mebli, z którymi tworzą zawsze modny kontrast. Całość aranżacji można ożywić dodatkami w wybranym kolorze – z powodzeniem można wprowadzić elementy w kolorze głębokiej czerwieni, soczystej zieleni a nawet srebra czy złota.

Czarne meble do salonu na tle białej ściany

Nowoczesne meble w salonie w otoczeniu szarości

Tylko od ciebie zależy, w jakim stylu będzie urządzony twój salon z czarnymi meblami – może zachwycać nowoczesnością albo przyciągać uwagę klasyczną elegancją. Ustawiając czarne meble na tle szarej betonowej ściany stworzysz nowoczesne wnętrze w stylu industrialnym.

Przeczytaj też JAKIE MEBLE DO NOWOCZESNEGO SALONU WYBRAĆ?»

Jeśli twój salon jest duży możesz zdecydować się na ozdobienie jednej ze ścian tynkiem dekoracyjnym – czarna meblościanka doskonale prezentować się będzie na tle betonu o gładkiej lub chropowatej fakturze. Ciemną szarość i czerń mebli rozjaśnij szklanymi dekoracjami, metalowymi dodatkami i zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

Gładkie fronty czarnych mebli do salonu będą odbijać światło, więc ustaw je na wprost lub w pobliżu okien oraz zadbaj o ciekawe oświetlenie.

Pastelowe barwy idealnym tłem dla czarnych mebli do salonu

Jeśli chcesz, aby twój salon był przytulny a czarne meble nie przytłaczały, pomaluj ściany na subtelne, pastelowe kolory. Możesz zdecydować się na różne odcienie – nie bój się zabawy kolorami i  zestawianie ich w różny sposób.

nowoczesne-meble-do-salonu-czarne

Przełam moc czerni delikatnym ecru lub spokojnym, jasnym beżem. Do takiej aranżacji doskonale pasować będą dodatki w mocnych i krzykliwych kolorach – nic nie stoi na przeszkodzie, aby poduszki czy zasłony miały pomarańczowy lub krwistoczerwony kolor.

Sprawdź też CZARNE MEBLE Z POŁYSKIEM DO SALONU»

Zapisz

Zapisz

Zapisz