Białe meble do salonu z połyskiem

Czarne i białe meble do salonu

Wielu zgodnie twierdzi, że to, jak wygląda ich mieszkanie, jakie kolory i kształty w nim dominują, ma znaczenie dla ich samopoczucia. Zachowanie harmonii pomiędzy elegancją i szykiem, a wygodą i komfortem to duże wyzwanie. Stworzenie kompozycji idealnej może być jednak proste, wystarczy postawić na dwa podstawowe kolory: czerń i biel. Pokażemy to na przykładzie czarnych mebli pokojowych i białych mebli do salonu.

Minimalizm nowoczesnych mebli, który Cię oczaruje

Białe meble do  salonu i czarne meble pokojowe to rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy uciekają od przepychu i dużego nagromadzenia ozdób i barw we wnętrzu. Ograniczenie się jedynie do dwóch podstawowych kolorów nie tylko ułatwia stworzenie harmonijnej i modnej aranżacji, ale również daje bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o dobieranie dodatków. Minimalistyczne wnętrze zazwyczaj kojarzy się z chłodem, co jest bardzo stereotypową opinią.

Zobacz więcej: BIAŁYCH MEBLI DO SALONU»

Białe meble do salonu
Kliknij i zobacz wszystkie białe meble pokojowe

Białe i czarne meble doskonale sprawdzają się w stylu skandynawskim, czyli tam, gdzie dwie skrajności, jak sterylność i ciepło, łączą się w jedno. Biel na ścianach i w dodatkach, czarne meble, a do tego wiklinowe fotele i kilka drewnianych elementów wykończeniowych. Taki salon czy sypialnia na pewno wpiszą się w kanony współczesnego piękna wnętrz.

Zobacz: Meble w stylu skandynawskim do salonu»

Nowoczesne meblościanki – elegancja najwyższej klasy

Geometryczne meble, zabudowane szafki, meblościanki czy szklane witryny,  w kolorach szachownicy. Połysk czarnych mebli w salonie bez wątpienia jest odzwierciedleniem elegancji i stylu, który kojarzy się z drogocennym pięknem. Biel przełamując najciemniejszy z kolorów, tworzy we wnętrzu kontrast, który sprawia, że całość wygląda na stworzoną z niezwykłą precyzją. Eleganckie i modne wnętrze w większości przypadków jest w tych dwóch kolorach, a jako dodatki towarzyszą im szklane i kryształowe wazony oraz żyrandole. Świetnym pomysłem na nieco ocieplenie takiego klimatu jest wykorzystanie elementów dekoracyjnych z kamienia czy gliny. W ten sposób uzyskamy wnętrze wykwintne i jednocześnie przytulne.

Zobacz więcej: CZARNYCH MEBLI POKOJOWYCH»

Czarne meble w salonie
Czarna meblościanka – wysoki połysk, minimalistyczny design. Kliknij i zobacz wszystkie kolekcje czarnych mebli

Białe i czarne meble z dodatkiem koloru

Jeżeli decydujemy się na białe meble w salonie czy czarne meble pokojowe, nie musi to oznaczać, że żadne inne już nie mogą zostać wykorzystane w aranżacji, wręcz przeciwnie. Czerń i biel świetnie rozumie się z innymi kolorami. I tak oto, kiedy mamy meble czarne i białe ściany, można postawić na czerwone dodatki i sofę w tym samym kolorze. Doskonałym pomysłem będzie również fiolet, amarant czy rubin. W przypadku białych mebli i np. czarnej sofy, duże możliwości pozostawiają nam ściany, które mogą być np. w odcieniach rudej pomarańczy, stalowej lub srebrnej szarości, kobaltu czy purpury. W ten sposób ściany wytyczają również kierunek dla dodatków i ozdób, które będąc w tym samym lub podobnym odcieniu, zamkną całość aranżacji.

Czarne meble do salonu z połyskiem
Kliknij i zobacz wszystkie nowoczesne czarne meble

Biel i czerń nowoczesnych mebli – prostota, klasyka, szyk i elegancja

To świetna alternatywa dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania, a przy tym śledzą najnowsze trendy w modzie. Biało-czarne zestawienie od zawsze było, jest i będzie jednym z najmodniejszych nurtów aranżacji wnętrz.