Czarna meblościanka wysoki połysk

Czarna meblościanka wysoki połysk – czy warto?

Jesteś zdecydowany na czarną meblościankę. Pytanie tylko – matowa, półmatowa czy o wysokim połysku? Te ostatnie budzą najwięcej wątpliwości, dlatego postaramy się je rozwiać.

Jedni twierdzą, że czarne meblościanki o wysokim połysku są bardzo eleganckie, inni że mało praktyczne. Jak jest naprawdę?

Czarne meblościanki – argumenty za

  • idealna do małych ciemnych pomieszczeń, w których brakuje światła i przestrzeni. Czarna meblościanka o wysokim połysku optycznie powiększy wnętrze, odbije światło i sprawi wrażenie większej przestrzeni (efekt głębi)
  • czarna meblościanka o wysokim połysku jest bardzo elegancka. Matowy mebel pod tym względem nie może konkurować z błyszczącym. Nie daje takiego efektu. Wysoki połysk podkreśla formę mebli, każdy jej detal, ozdobny element.
  • sprawdza się także w nowoczesnych wnętrzach, w których obecnie panuje trend – minimalizm plus wysoki połysk, surowe formy, zimne kolory. Czarna meblościanka z połyskiem czy biała króluje w każdym nowoczesnym czasopiśmie wnętrzarskim
  • jeśli czarna meblościanka o wysokim połysku ma gładkie fronty to daje wiele możliwości komponowania ją z innymi elementami wnętrza (łatwo dobrać fototapetę, kolor ścian, meble wypoczynkowe, dywany czy drobiazgi).
  • Czyszczenie czarnych mebli o wysokim połysku nie jest takie uciążliwe – wystarczy miękka szmatka z mikrofibry lub płyn do mycia okien i papierowe ręczniki.

Zobacz jak prezentują się CZARNE MEBLOŚCIANKI»

Czarne meblościanki – argumenty przeciw

  • na czarnych meblościankach o wysokim połysku widać bardziej zabrudzenia niż na matowych czy białych. Odciski palców i drobne zarysowania są bardziej widoczne.  Zwłaszcza jeśli w domu są małe psotniki lub zwierzęta – wybór takich mebli należy rozważyć.  Nie łudźmy się jednak, że ominie nas sprzątanie w przypadku białych mebli czy czarnych matowych.