Czarne meble wady i zalety

Czarna meblościanka nowoczesna – wady i zalety

Czarne meble kojarzą się z luksusem i ekstrawagancją, nasuwają na myśl bogate hotelowe pokoje lub szykownie urządzone apartamenty. Nie każdemu przypadną do gustu, a wiele osób obawia się, że wprowadzą grobowy nastrój i ciężki klimat do pomieszczenia. Jeszcze inni mają obawy związane z trudnością utrzymania ich w czystości.

Jak to jest z czarnymi meblami do salonu? Jakie mają wady i zalety nowoczesne czarne meblościanki?

Czarne meble do salonu ZALETY

  • Są wyjątkowo eleganckie – dzięki czarnym meblom wnętrze nabiera wyjątkowo ekskluzywnego charakteru. Czarna meblościanka na wysoki połysk i z przeszkleniami jest podstawą salonu w stylu glamour, w którym rządzi błysk i blask!
  • Czarne meble z połyskiem bez obaw można wstawić do małego pomieszczenia – światło padające z okna odbije się od gładkich frontów i sprawi, że pomieszczenie będzie rozświetlone i optycznie większe.
  • Minimalistyczne czarne meble są ponadczasowe – ich design jest zawsze modny!
  • Czerń to kolor uniwersalny, doskonale łączący się z każdą inną barwą – można więc bez problemu zmieniać charakter wnętrza tylko za pomocą dodatków i dekoracji w innych odcieniach.
Meblościanka classic czarna
Zestaw czarnych mebli z drewnianymi elementami – kolekcja Classic

Czarna meblościanka do salonu WADY

Jedną z głównych i najczęściej wymienianych wad czarnych mebli do salonu jest problem z utrzymaniem ich w czystości. Niestety, na czarnych płytach kurz i odciski palców faktycznie są nieco bardziej widoczne, dlatego czarne meble raczej nie sprawdzą się u osób, które rzadko bywają w domu.

Warto jednak dodać, że czarne meble wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć specjalnymi chusteczkami do mebli lub ściereczką nasączoną płynem do mycia szyb – wyrabiając sobie taki nawyk można cieszyć się idealnie czystymi meblami bez wysiłku.

meblościanka jet set czarna
Zestaw czarnych mebli Jet Set – wersja z oświetleniem ledowym
Czarne meble pokojowe
Zestaw czarnych mebli do salonu

Przeczytaj też: Nowoczesne czarne meble w stylu glamour>>

Zobacz wszystkie czarne meble do salonu>>