Jaki kolor ścian do sypialni z białymi meblami?

Białe meble w sypialni – jaki kolor ścian wybrać?

Białe meble są i będą zawsze uniwersalne i ponadczasowe. Idealnie nadają się do estetycznego salonu i kuchni, a miłośnicy stylu skandynawskiego bez zastanowienia postawią białą komodę w przedpokoju czy witrynę w łazience. Jak jednak białe meble sprawują się w sypialni, która ze względu na swą funkcję powinna być miejscem przytulnym, w którym możemy się zrelaksować i odprężyć?

Każda sypialnia z białymi meblami wydaje się być większa, przestronniejsza (zwłaszcza, jeśli są to białe meble z połyskiem). Dzięki kolorowym dodatkom możemy ożywić pomieszczenie, nadać mu niepowtarzalny charakter w zależności od gustu czy nastroju. Istotną rolę odgrywa tutaj kolor, jakim pomalujemy ściany – nie może być zbyt przytłaczający ani zbyt jasny, aby uniknąć efektu chaosu czy nudy.

Zobacz ofertę i sprawdź ceny BIAŁYCH MEBLI Z POŁYSKIEM»

białe meble w sypialni kolor ścian

Białe meble w sypialni idealnej

Do sypialni z białymi meblami z powodzeniem można zdecydować się na beżowy lub brązowy kolor ścian, zwłaszcza jeśli wśród dodatków i dekoracji znajdą się elementy z naturalnych materiałów – drewna, korka czy bambusa. W zależności od ustawienia białych mebli w sypialni możemy pomalować jedną ścianę na ciemniejszy odcień beżu i na niej umieścić jasne akcenty np. obrazy czy pamiątki. Biało – beżowe połączenie barw sprawi, że będziemy czuć się w takiej sypialni odprężeni i zrelaksowani. Białe meble w zestawieniu z beżowym kolorem ścian poleca się często do sypialni dziecięcej, w której nie powinno się używać mocnych i zdecydowanych barw.

Innym wariantem jest połączenie odcieni niebieskiego koloru ścian z białymi meblami. Kolor niebieski wpływa uspokajająco, pozwala się wyciszyć i uspokoić. Warto rozważyć użycie modnego turkusowego (w różnych odcieniach), który w zestawieniu z białymi meblami i kolorowymi dodatkami nada naszej sypialni niebanalny i nowoczesny wygląd.

Sypialnia z białymi meblami i turkusowymi ścianami

Białe meble w sypialni z żywym kolorem ścian

Zielony kolor w sypialni z białymi meblami polecany jest dla osób lubiących ład i harmonię. To połączenie ponadczasowe i zawsze doceniane – biel i zieleń nigdy nie będą nudne a dzięki nim pokój będzie idealny do odpoczynku dla zmęczonej duszy i ciała. Jeśli zdecydujemy się na żółty kolor ścian pamiętajmy, aby nie był on zbyt intensywny, gdyż nawet rozświetlony białymi meblami z połyskiem będzie zbyt drażniący dla naszych oczu.
białe meble w sypialni zielone ściany

Jaki kolor ścian najbardziej pasuje do sypialni z białymi meblami?

Beżowy – działa kojąco i uspokajająco
Niebieski – odpręża, relaksuje
Różowy – poprawia nastrój, tworzy klimat
Fioletowy – uspokaja, odpręża
Szary – uspokaja umysł, wycisza

Zobacz propozycje ARANŻACJI BIAŁYCH MEBLI»